България си тръгва с три медала от Олимпиадата в Рио

Две бронзови и едно сребърно отличие за нашите спортисти

8 годиниСпортни 4 Боряна Райчева

Равносметката за България след края на Олимпийските игри в Бразилия – два бронзови медала и един сребърен за родните спортисти.
След вчерашния успех на ансамбъла по художествена гимнастика страната ни дели 65-ото място в крайното класиране с Венецуела, която има същия набор от отличия.
„Златните момичета“ сбъднаха своята мечта и тази на милиони българи, които притаиха дъх в очакване на вчерашните финали. Михаела Маевска, Ренета Камберова, Християна Тодорова, Цветелина Найденова и Любомира Казанова се представиха перфектно и на двете си съчетания, и така не оставиха избор на съдиите, освен да ги наредят на почетната стълбичка. Гимнастичките на Ина Ананиева проляха сълзи от радост, поглеждайки оценките и класирането след изпълненията си.

Сребърен медал си извоюва Мирела Демирева на висок скок при жените. Тя преодоля 197 см. и така донесе първото отличие в дисциплината след феноменалното злато на Стефка Костадинова преди 20 години.
Вратите към успеха в Рио отвори младата Елица Янкова, която буквално пребори конкуренцията в категорията до 48 кг. и донесе бронза у дома.
Най-добрата ни състезателка по лека атлетика Ивет Лалова си тръгна с място сред осемте най-добри, а Тихомир Иванов се нареди в топ 10 на висок скок – мъже. Младата надежда в индивидуалната надпревара по художествена гимнастика Невяна Владинова зае седмата позиция на финала със силно представяне, което я поставя сред фаворитите на България за следващите Олимпиади.
Най-много отличия на игрите в Рио имат представителите на САЩ със 121 медала. Великобритания спечели оспорваната битка с Китай за второто място в крайното класиране.
Исторически титли спечелиха Юсейн Болт и Майкъл Фелпс.