Бърза победа за Григор срещу Южни

Българинът почна вихрено в Индиан Уелс

7 годиниСпортни 9 Боряна Райчева

Григор Димитров почна с бърза победа срещу руснака Михаил Южни във втория кръг на турнира в Индиан Уелс. За около час и 10 минути българският тенисист пречупи съперника си и се наложи с 6-4, 6-0.

Григор показа, че няма спад във формата и допусна известни колебания само в първия сет, в който поведе с пробив с 2-0, но допусна изравняване. След това българинът се възползва от нова възможност за пробив при 5-4 и затвори частта.

Във втория сет Димитров не даде и гейм на Южни, който загуби увереност и след 2-0 спечели само 4 точки.

В третия кръг Григор ще играе срещу американеца Джак Сок, който победи Анри Лаасконен от Швейцария след изоставане в първия сет.

В срещите помежду им българинът има една победа, като загуби последните си две срещи с този съперник - през 2015 г. на "Ролан Гарос" и в мастърса в Торонто.