Гледай
на живо

Чилич се класира за финала на Australian Open

Хърватинът ще измести Григор от третото място в ранглистата

Чилич се класира за финала на Australian Open Марин Чилич се класира за финала на Australian Open. За разлика от Григор Димитров хърватинът игра м... thumbnail text

Марин Чилич се класира за финала на Australian Open. За разлика от Григор Димитров хърватинът игра максимално концентрирано срещу една от изненадите на турнира тази година – Кайл Едмънд и го победи с 6-2, 7-6 (4), 6-2 за 2 часа и 20 минути.

Едмънд, който отстрани най-добрия български тенисист на четвъртфинал, ве можа да повтори играта си от предишните мачове и беше относително равностоен на съперника си само във втория сет.

Това е трети финал на Чилич в турнир от Големия шлем, като той има титла от US Open през 2014 и загуба от Федерер в последния мач на Уимбълдън през 2017.

Със спечелените в Мелбърн точки хърватинът ще измести Григор Димитров от третата позиция в ранглистата.

В другия полуфинал играят шампионът от миналата година Роджър Федерер и корейската сензация Хьон Чун.