Чилич се класира за финала на Australian Open

Хърватинът ще измести Григор от третото място в ранглистата

6 годиниСпортни 3 Боряна Райчева

Марин Чилич се класира за финала на Australian Open. За разлика от Григор Димитров хърватинът игра максимално концентрирано срещу една от изненадите на турнира тази година – Кайл Едмънд и го победи с 6-2, 7-6 (4), 6-2 за 2 часа и 20 минути.

Едмънд, който отстрани най-добрия български тенисист на четвъртфинал, ве можа да повтори играта си от предишните мачове и беше относително равностоен на съперника си само във втория сет.

Това е трети финал на Чилич в турнир от Големия шлем, като той има титла от US Open през 2014 и загуба от Федерер в последния мач на Уимбълдън през 2017.

Със спечелените в Мелбърн точки хърватинът ще измести Григор Димитров от третата позиция в ранглистата.

В другия полуфинал играят шампионът от миналата година Роджър Федерер и корейската сензация Хьон Чун.