Джокович започна с победа в Лондон

Сърбинът загуби първия сет в тайбрек, но след това не даде шансове на Доминик Тийм

7 годиниСпортни 1 Боряна Райчева

Новак Джокович стартира с победа заключителния турнир на АТП в Лондон, който е и последната му възможност да си върне първото място в световната ранглиста преди края на годината.

Сърбинът се наложи в откриващия двубой от надпреварата с 6:7 (10), 6:0, 6:2 над дебютанта Доминик Тийм след малко над два часа игра.

Ноле загуби драматично тайбрека на първия сет, но след това демонстрира класа и характер и даде на съперника си само два гейма до края.

Джокович превъзхождаше австриеца при изпълнението на начален удар и допусна само една възможност за пробив, която отрази, докато от своя страна проби в пет от шестте си шанса.

Тийм направи повече печеливши удари - 28 срещу 22, но допусна и много повече непредизвикани грешки - 47 срещу 25 за сърбина.

Двубоят започна изключително оспорвано и в първия сет двамата съперници имаха само по една възможност за пробив, но не успяха да ги реализират. Последва изключително оспорван тайбрек, в който Джокович стигна до един сетбол, но го пропиля, докато Тийм реализира чак седмия си, за да поведе в резултата.

Оттам нататък Джокович пое пълен контрол над мача и бе безкомпромисен до края. Той изравни след сет на нула, в който направи три пробива, а в последната част даде само два гейма на австриеца и напълно заслужено се поздрави с успеха.