Гледай
на живо

Григор Димитров е на полуфинал на Australian open

За място на финала ще играе срещу Раонич или Надал

Григор Димитров е на полуфинал на Australian open Григор Димитров се класира за полуфинала на Откритото първенство на Австралия по тенис след победа с... thumbnail text

Григор Димитров се класира за полуфинала на Откритото първенство на Австралия по тенис след победа с 6:3, 6:2, 6:4 срещу №11 в схемата Давид Гофен. Мачът се игра на централния корт в Мелбърн и продължи 2 часа и 11 минути.

За място на финала Димитров ще срещне победителя от двубоя Милош Раонич – Рафаел Надал.

В първия сет Григор Димитров поведе с 3-0 след ранен пробив, но допусна изравняване. След това с нов пробив българинът спечели сета и продължи уверено и във втория.

В него българинът проби още на старта, но след това допусна двойна грешка и позволи на съперника си да изравни. В третия гейм Григор отново проби, а след това затвърди пробива и поведе с 3-1, като до края на частта напълно контролираше играта и не позволи обрат.

Третата част вървеше гейм за за гейм до седмия, когато Димитров отново проби и поведе с 4-3, а след това на свой сервис – и с 5-3. При подаването на Гофен Григор получи на два пъти точки за спечелване на мача, но белгиецът се спаси.

При 5-4 Димитров сервираше за победата и не даде шанс на съперника си – гейм на нула и победа в три сета.

Така българският тенисист продължи победната си серия от началото на годината и е със 100-процентов актив – 10 победи от 10 мача.