Григор Димитров загуби от Дел Потро

Това беше 13-ти финал в кариерата на Гришо

7 годиниСпортни 1 Боряна Райчева

Григор Димитров не успя да спечели силния тенис турнир в Стокхолм. Българинът загуби финалтата битка срещу Хуан Мартин Дел Потро от Аржентина с 4:6, 2:6.

Мачът продължи 2 часа, но играта на Димитров определено не вървеше.

Българинът направи две двойни грешки в откриващия гейм, а при 30-30 с форхенд с рамката в аут донесе брейкбол на съперника. Димитров отрази опасността, а после и още една преди да открие сметката си.

До този момент от надпреварата в шведската столица Гришо нямаше загубен сет. Точно тук, през 2013 година, той грабна първата АТР титла в своята кариера.

За Григор Димитров днешният мач бе общо 13-и финал в кариерата и трети в Стокхолм.

В същото време Дел Потро спечели своя 6-и мач срещу първата ни ракета. Резултатът между двамата тенисисти вече е 6:2 успеха за Кулата от Тандил.