Григор Димитров започна с победа в Шанхай

Българинът победи Ришар Гаске

8 годиниСпортни 1 Боряна Райчева

Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров победи с 6:4, 6:4 поставения под № 14 в основната схема Ришар Гаске в първия кръг на турнира в Шанхай.
Срещата започна с ранен пробив на французина, който поведе с 3:0. Димитров обаче успя да се върне в сета и взе пет поредни гейма, с което обърна хода на първата част. Българинът пропусна три сетбола при 5:3, но успя да затвори сета при резултат 6:4.
В началото на втория сет Димитров продължи с отличната си игра и поведе с 2:0. При 3:1 Григор имаше нова възможност да пробие подаването на противника си, но Гаске успешно взе своя сервис гейм. Французинът изравни резултата и до края на срещата спечели само още един гейм. Така Димитров затвори мача, като повтори резултата от първия сет, и записа първа победа от общо шест мача срещу Гаске.
С тази победа нашето момче си осигури 45 точки за световната ранглиста, а в следващия кръг очаква канадеца Вашек Поспишил.