Григор е на четвъртфинал в Мелбърн

Българинът сломи съпротивата на Денис Истомин

7 годиниСпортни 1 Боряна Райчева

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис след победа срещу Денис Истомин с 2:6, 7:6 (2), 6:2, 6:1. Истомин по-рано отстрани шампиона от последните две години и №2 в света Новак Джокович.

Мачът срещу 117-ия в ранглистата тенисист от Узбекистан започна лошо за Григор, след като той не успя да се противопостави на силния първи сервис на съперника, допусна два пробива и логично загуби.

Във втория сет Истомин продължи да сервира стабилно и чак в 12-ия гейм Димитров получи шанс за пробив, но не се възползва. В тайбрека Григор бързо поведе с 4-1 и докрая удържа преднината, за да изравни.

В третия сет българинът вече напълно контролираше играта и след два пробива надделя над съперника си, който започна да показва признаци на умора след два поредни петсетови мача.

В четвъртата част Григор продължи с доминацията и даде на Истомин едва един гейм.

На четвъртфинала Димитров ще играе срещу Давид Гофен. Поставеният под №11 белгиец отстрани по-рано №8 в схемата Доминик Тийм с 5:7, 7:6(4), 6:2, 6:2.