Григор мина в третия кръг на Australian open

Българинът спечели в четири сета срещу Чун Хьон

7 годиниСпортни 1 Боряна Райчева

Григор Димитров изигра тежък мач срещу срещу 105-ия в ранглистата Чун Хьон от Южна Корея, но все пак спечели 1:6, 6:4, 6:4, 6:4 и се класира за третия кръг на Australian open. Мачът продължи малко повече от 2 часа и половина. Кореецът създаде доста трудности на 15-ия в схемата, но в крайна сметка Григор издържа.

В първия сет българският тенисист успя да вземе само един гейм, след като играта му не вървеше.

След това обаче Димитров подобри значително представянето си и изравни сетовете, като проби рано сервиса на съперника си и задържа преднината си.

В третия и четвъртия сет играта вървеше по сходен начин и макар Григор да допусна два пробива, успя да да стигне до победата.

За целия мач Димитров направи 13 аса и имаше огромно предимство при разиграването на точките от свой сервис.

В следващия кръг Григор ще играе срещу №18 в схемата Ришар Гаске. Двамата имат 6 мача помежду си, като българинът е спечелил само последния от тях – през октомври в Шанхай.