Григор на полуфинал в Ротердам

Първата ни ракета победи Андрей Рубльов с 2:0 сета

6 годиниСпортни 2 Боряна Райчева

Григор Димитров победи руснака Андрей Рубльов на четвъртфиналите на турнира в Ротердам с 6:3, 6:4 за час и 16 минути игра. Така първата ни ракета се класира сред най-добрите четири на турнира.

Гришо значително вдигна нивото си от първите два мача и показа отново страхотна психическа устойчивост. Първият му сервис бе много по-постоянен, за разлика от този на руснака. Проблемите отново дойдоха от бекхенда, а Рубльов пращаше топката само на него.

Българинът проби в четвъртия гейм на първия сет за 3:1 и след това не погледна назад, за да триумфира с 6:3.

Втората част бе много по-трудна за него. В четвъртия й гейм можеше да пробие, но изпусна една възможност.

Все пак го направи при 3:3 благодарение на страхотните си ретури и по-стабилната игра от основната линия.

Най-големите трудности дойдоха в следващия маратонски гейм, в който трябваше да спаси точка за пробив. Той обаче отново се измъкна с фантастичен характер, който е неизменна част от играта му в хода на турнира.

Утре Григор ще играе полуфинал срещу Давид Гофен, който се класира без игра, тъй като Томаш Бердих се отказа поради болест.