Григор отпадна в Париж

Българинът отстъпи в 3 сета срещу Кареньо Буста

7 годиниСпортни 1 Боряна Райчева

Григор Димитров отпадна в третия кръг на "Ролан Гарос" след загуба от испанеца Пабло Кареньо Буста с 5:7, 3:6, 4:6. Мачът започна чудесно за българина, който с два пробива поведе с 4-0, но постепенно съперникът му напипа ритъма си на игра и изравни резултата.

Димитров все пак успя да стигне до 5-5, но след това допусна нов пробив и първият сет беше спечелен от испанеца.

Във втория и третия сет Григор стоеше сравнително равностойно, но в решителните моменти не може да се противопостави на испанеца и така отпада отново в третия кръг, както беше и през 2013.

За Кареньо Буста това е първо достигане до осминафиналите в турнир от Големия шлем.