Григор пак чупи ракетата

Българинът загуби в Рим от Дел Потро

7 годиниСпортни 1 Боряна Райчева

Григор Димитров отпадна в първия кръг на „Мастърс“ в Рим след загуба от Хуан-Мартин дел Потро с 6-3, 2-6, 3-6. Това е пето поражение за българския тенисист срещу този съперник от 5 мача помежду им.

След пробив в първия сет Григор успя да го спечели, но във втория допусна два поредни пробива и макар да върна един, аржентинецът успя да пробие за трети път и изравни резултата.

В третата част играта вървеше равностойно до 3-3, когато Димитров получи два шанса за пробив, но не успя да се възползва и резултатът стана 4-3. В следващия гейм Дел Потро обаче съумя да вземе подаването на българина, който от яд счупи ракетата. При 5-3 гейма аржентинецът сервираше за победата и не пропусна шанса си да запише поредна победа срещу тзи съперник.