Григор се измъчи срещу Зверев, но мина във втори кръг в Ротердам

Следващият съперник на българина е Денис Истомин

7 годиниСпортни 2 Боряна Райчева

Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира АТР 500 в Ротердам. Българският тенисист се измъчи срещу № 34 в света Миша Зверев, но в крайна сметка надделя с 6:7 (4), 6:2, 6:4 след около 2 часа на корта.

Григор направи общо 10 аса и 4 пробива, за да запише 15-ата си победа от 16 мача от началото на годината.

Първият сет мина без пробива, а в тайбрека българинът направи няколко грешки, включително и двойна и така Зверев поведе в резултата.

Във втората част Григор коригира играта си и вече посрещаше много по-агресивно сервиса на съперника си. След 2-2 той направи два пробива и изравни.

В третия сет Димитров отново проби за 3-2, но Зверев върна веднага пробива. Григор обаче направи нов пробив и поведе, след което не позволи изравняване и затвори мача.

Следващият съперник на българина е Денис Истомин.

Димитров и Истомин вече играха на осминафиналите в Австралия и българинът спечели в три сета. Преди това Истомин беше отстранил световния №2 Новак Джокович.