Гришо започва турнира с мач срещу Йежи Янович

Янович: Играли сме с Григор като юноши. Очаквам хубав мач утре

7 годиниСпортни 1 Боряна Райчева

Янович се наложи над Дуди Села от Израел с 6:4, 6:4 за 65 минути, с което записа първа победа в основната схема на турнир на АТП от октомври 2015 година във Виена.

26-годишният поляк имаше проблеми с травми през миналия сезон, заради което се свлече до 267-мото място в световната ранглиста.

Той стартира добре срещу Села, сервираше солидно, като спечели 20 от 26 точки при собственото си подаване. Във втората част израелецът започна по-добре и поведе с 3:1, но последва серия от четири поредни гейма за 203-сантиметровия Янович, който в последствие завърши мача с десетия си ас.

"Доволен съм от победата. Не е лесно да се завърнеш след почти година извън корта на такова ниво. Най-важното за мен сега е да запиша възможно най-много мачове, да натрупам точки за световната ранглиста, защото ранкингът ми падна доста", коментира след двубоя Янович.

Във втория кръг той ще се изправи в четвъртък срещу поставения под номер 3 Григор Димитров.

"Играли сме с Григор като ноши. Очаквам хубав мач утре. Ще бъде трудно. Ще разчитам на добър сервис и на агресивен форхенд", каза полякът.

Двамата са се сращила два пъти на ниво АТП и имат по един разменен успех. Полякът печели първия мач помежду им на турнира "Мастърс" в Синсинати през 2014 година с 6:4, 3:6, 6:3, а през следващия сезон на "Мастърс" в Рим Димитров взе реванш с 6:3, 7:6(4).