Хърватия е вторият финалист на Мондиал 2018

„Шахматистите“ победиха „Трите лъва“ след продължения

6 годиниСпортни 1 Боряна Райчева

Хърватия е вторият финалист на световното първенство по футбол в Русия. Вчера тима на Златко Далич победи Англия с 2:1 след продължения. В редовното време двубоят завърши при резултат 1:1.

Островитяните откриха в 5-тата минута с попадение на Трипиър, а балканският тим изравни в 68-мата с гол на Иван Перишич. Победата за Хърватия дойде в 109 минута, когато Марио Манджукич вкара скъпоценното попадение. За тях това беше трети пореден успех след 120-минутни мачове. В предните два кръга от преките елиминации хърватите отстраниха след дузпи Дания и домакина Русия.

Във финала в  неделя хърватите се изправят срещу Франция. Във вторник „петлите“ отстраниха Белгия с 1:0. Белгийците ще спорят за бронзовите медали срещу  Англия.

Хърватия е 13-ата страна, която ще участва на финал на световно първенство.Никога досега балкански отбор  не е достигал до финалната фаза на форума.