Япония разнебити националите – 7-2

Още на полувремето българите губеха с 0-4

8 годиниСпортни 6 Боряна Райчева

Японският национален отбор по футбол разнебити българския в мач от приятелския турнир „Кирин Къп“ в Токио. Японците се наложиха със 7-2, като на полувремето водеха с 4-0. През второто полувреме българите върнаха два гола, но получиха още 3. Българските национали пропуснаха и дузпа.

Нападателят на „Лестър" Шинджи Оказаки откри резултата в 4-ата минута, а до края на първото полувреме Шинджи Окагава на два пъти и Йошида докараха нещата до 4-0. Малко след подновяването на играта отново Йошида направи 5-0,  а след около час игра японците вече водеха с 6-0 след гол на Усами.

След това бяха направени множество смени и в двата отбора и Михаил Александров върна едно попадение, а в 82-ата минута Ивайло Чочев вкара още един гол за 2-6. 4 минути преди края японците вкараха още един гол чрез Асано, а малко преди изтичането на редовното време Георги Миланов пропусна дузпа за България.

Българите ще се изправят във втория си мач от турнира срещу Дания, която загуби с 2:3 след изпълнението на дузпи от Босна и Херцеговина. В редовното време двубоят завърши 2:2.