„Юнайтед“ се добра до равенство в Севиля

„Шахтьор“ обърна „Рома“ за 2-1

6 годиниСпортни 2 Боряна Райчева

С откровено защитна тактика „Манчестър Юнайтед“ успя да се добере до нулево равенство при гостуването на „Севиля“ в първи осминафинален мач от Шампионската лига. Английският тим отправи един-единствен точен удар към вратата от общо 6 опита, докато домакините 25 пъти обстрелваха отличния в този мач Де Хеа, като 8 от ударите бяха в рамките.

Испанският страж на „Юнайтед“ обаче спаси всичко и има основна заслуга за благоприятния за британците резултат.

В другия мач „Шахтьор“ (Донецк) навакса пасив от 1 гол и победи гостуващия „Рома“ с 2-1. Италианците поведоха в края на първото полувреме с гол на Ченгиз Юндер, но след почивката голове на Ферейра и Фред дадоха преднина на украинския тим.

Днес ще се изиграят 15 мача от 1/16 финалите в „Лига Европа“. Единственият оцелял български отбор в евротурнирите „Лудогорец“ гостува на „Милан“ след кошмарната домакинска загуба с 0-3 преди седмица и това вероятно ще бъде последният европейски мач на разградчани за този сезон.