Жекова спечели малкия финал в Банско

Българската сноубордистка взе 360 точки за Световната купа

7 годиниСпортни 9 Боряна Райчева

Българската сноубордистка Александра Жекова завърши седма в състезанието по бордъркрос от Световната купа по сноуборд в Банско. Тя не успя да се класира за финала, като остана пета във втората полуфинална серия в надпреварата. След това Жекова спечели малкия финал и си осигури седмото място в крайното класиране и 360 точки за Световната купа.

Денят започна отлично за Жекова, която преодоля четвъртфиналите. В последната серия тя стигна до второто място, като изостана само от австралийката Бел Брокхоф.

Шампионка стана именно Брокхоф, която изпревари олимпийската шампионка Ева Самкова и Кло Трепьош.

При мъжете се получи изненада, след като австриецът Алесандро Хемерле спечели първото място. След него се наредиха Пиер Волте от Франция и канадецът Баптис Брошу.

В неделя предстои последният старт от Световната купа в Банско. Радослав Янков ще участва в паралелния гигантски слалом, след като в петък триумфира в паралелния слалом.