Левски и ЦСКА - София направиха 2:2

"Сини" и "червени" изиграха най-силния мач от много години

6 годиниСпортни 1 Боряна Райчева

"Левски" и ЦСКА - София завършиха 2:2 в драматичен мач, който ще се запомни с обрати в резултата и многобройна публика. Двубоят се оказа най-интересният от много години насам между съперниците, на трибуните присъстваха рекорден брой зрители - почти 30 000.
"Левски" откри още в 8-та минута, когато чехът Давид Яблонски вкара с глава. Малко след това обаче Тиаго Родригес вкара набързо два гола и до 15-та минута резултатът вече беше в полза на ЦСКА - 1:2.
След почивката левскарите се активизираха и това даде резултат. В 61-та минута Роман Прохазка се оказа по-бърз в наказателното поле на червените и засече с крак центриране на Милош Цветкович отдясно.
Този път дербито се размина с големи разправии между футболистите

Така двата отбора постигнаха реми, което е в полза на лидера във Висшата лига Лудогорец, който при нов успех в този кръг ще се откъсне на пет точки на върха в класирането.