„Лудогорец“ и „Брага“ разделиха точките

„Истанбул“ и „Хофенхайм“ също завършиха наравно

6 годиниСпортни 9 Боряна Райчева

„Лудогорец“ завърши наравно 1-1 в домакинския си мач от четвъртия кръг на група С на „Лига Европа“ срещу португалския „Спортинг“ (Брага). Преди седмица българският шампион спечели с 2-0 срещу същия съперник на португалска земя.

В Разград пред около 8 000 зрители футболистите на „Лудогорец“ изиграха силно първо полувреме, през което отправиха 9 удара към вратата на „Брага“. Португалците от своя страна не успяха да шутират към вратата на съперника си нито веднъж.

През второто полувреме гостите се активизираха и имаха няколко възможности за гол, но „Лудогорец“ все пак успя да открие резултата чрез Марселиньо в 68-ата минута.

След попадението играчите на домакините се отдръпнаха, което даде на „Брага“ още повече възможности за атака. Португалците се възползваха и в 83-ата минута влезлият като резерва Франсержо изравни.

В другия мач от групата „Истанбул ББ“ и „Хофенхайм“ завършиха при същия резултат.

Така след четири кръга „Лудогорец“ е начело в класиранета с 8 точки, „Брага“ има 7, „Хофенхайм“ е с 4, а „Истанбул“ – с 2. На теория и четирите отбора имат шансове да завършат на едно от първите места в групата.

В оставащите мачове „Лудогорец“ приема „Истанбул“ и гостува на „Хофенхайм“ в Германия. Победа в един от двата мача ще гарантира на българския шампион преминаване в следващата фаза на турнира.