„Лудогорец“ навакса срещу „Апоел“, но отпада

Разградският тим победи с 3-1, но израелците продължават с гол на чужд терен

7 годиниСпортни 1 Боряна Райчева

„Лудогорец“ (Разград) победи с 3-1 израелския „Апоел“ (Беер Шава) в мач-реванш от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Така българският шампион постигна общ резултат 3-3 от двата мача, но напред продължава „Апоел“ заради отбелязания гол на чужд терен.

През първото полувреме Вандерсон вкара два гола, с които заличи преднината на израелците, а в 56-ата минута Марселиньо вкара за 3-0 – резултат, който класираше разградчани за плейофите.

5 минути по-късно обаче Гадир върна един гол, който се оказа скъпоценен за израелския тим.

Така „Апоел“ ще играе плейоф за групите в Шампионската лига, а „Лудогорец“ ще се опита да достигне груповата фаза в „Лига Европа“.