Пиронкова тръгна ударно на „Ролан Гарос“

Българката отнесе с 6-0, 6-4 Мона Бартел

7 годиниСпортни 7 Боряна Райчева

Цветана Пиронкова победи с 6:0, 6:4 50-ата в световната ранглиста германка Мона Бартел в първия кръг на „Ролан Гарос“. Мачът продължи 72 минути.

Противно на очакванията и логиката българката започна ударно и след три пробива спечели първия сет на нула.

Във втория германката се посъвзе и с ранен пробив поведе с 3-0 и след това с 4-1. При 1-4 обаче Цвети спаси подаването си и след това не даде нито гейм на съперничката си.

Следващата съперничка на Пиронкова е победителката от „Мастърс“ в Рим Елена Свитолина. Миналата година Цвети стигна четвъртфинал в Париж и ако не защити точките си, ще загуби позиции в ранглистата.

При мъжете Григор Димитров ще играе във втория кръг срещу испанеца Томи Робредо. Мачът е в сряда, като програмата за деня все още не е обявена.