Първа загуба на „Левски“ в първенството

Сините паднаха от „Верея“ с 0-2

7 годиниСпортни 1 Боряна Райчева

„Верея“ победи „Левски“ с 2-0 в мач от четвъртия кръг на Първа лига. Това беше първа загуба в първенството за сините, които са с мач по-малко и с 4 точки са на 9-а позиция. С победата старозагорският тим излезе на второ място със 7.

„Верея“ поведе с 2-0 още през първото полувреме след груби грешки в защитата на „Левски“, а малко след това Пиргов вкара попадение за сините, но то беше неправилно отменено от съдията. Повторенията показаха, че засада при гола не е имало.

В другия мач от кръга лидерът „Черно море“ загуби първи точки при гостуването на „Пирин“ в Благоевград. След 1-1 варненци продължават да са начело с 10 точки, а „Пирин“ е 5-и с 5.