Разгром за „Барселона“ в Париж

„Бенфика“ надви „Борусия“ (Д) с 1-0

7 годиниСпортни 1 Боряна Райчева

С два гола на Анхел ди Мария и по един на Дракслер и Кавани „Пари сен Жермен“ разгроми „Барселона“ в осминафинален мач от Шампионската лига. В другия осминафинал „Бенфика“ победи „Борусия“ (Дортмунд) с 1-0 в Лисабон.

ПСЖ започна мача силно и поведе в 18-ата минута с гол на Ди Мария от фаул. В 40 минута новото попълнение Юлиан Дракслер удвои.

След почивката парижани продължиха да контролират мача, а „Барселона“ беше учудващо беззъба. 10 минути след подновяването на играта Ди Мария вкара втория си гол, а след още петнайсетина Кавани довърши гостите и не им остави почти никакви надежди за реванша.

В Лисабон „Бенфика“ надхитри „Борусия“ след скучно първо полувреме. Три минути след почивката след ъглов удар Митроглу вкара за 1-0, след което германците тръгнаха да изравняват, създадоха множество положения, а върхът на пропуските беше пропиляната от Обамеянг дузпа.