С две дузпи, едната в добавеното време, „Левски“ би „Нефтохимик“ с 2-1

Сините оглавиха класирането в Първа лига

8 годиниСпортни 1 Боряна Райчева

„Левски“ оглави класирането в Първа лига, след като победи като „Нефтохимик“ с 2-1. И двата гола за победата вкара Роман Прохаска от дузпи.

При първата дузпа, отсъдена в средата на първото полувреме, останаха сериозни съмнения за засада, а и самото нарушение беше спорно. Втората дузпа беше отсъдена в добавеното време при резултат 1-1 за игра с ръка в наказателното поле на играч на домакините.

Преди това „Нефтохимик“ стигна до равенство с куриозен гол на Вълчанов.

Така сините събраха 14 точки, с една повече от „Дунав“ (Русе), който още не е изиграл своя мач от кръга срещу ЦСКА. Бургазлии от своя страна останаха с 4 точки на 12-а позиция.

В другия мач от кръга „Славия“ победи с 5-2 гостуващия „Локомотив“ (Пловдив) след като изоставаше с 0-2 на полувремето. Белите се изравниха с пловдивчани в класирането. И двата тима имат по 6 точки и делят 9-о-10-о място.