Виктория Томова с нова победа в Австралия

Българката се наложи за около час срещу Евгения Родина

6 годиниСпортни 10 Боряна Райчева

Виктория Томова стигна третия кръг от квалификациите на Откритото първенство на Австралия след убедителна победа с 6-2, 6-2 срещу рускинята Евгения Родина. Мачът продължи около един час

В третия квалификационен кръг нейна съперничка ще е германката Антония Лотнер или рускинята Ана Блинкова. Мачът помежду им беше прекъснат от дъжда в средата на третия сет.

Заради силния дъжд още не се е изиграл мачът на другата българка Елица Костова, която среща Дениса Алертова.

Томова, която е 140-а в света, започна срещата с пробив. Веднага след това Родина изравни, но последва силна серия на българката и след нови два пробива тя поведе с 5:1 и взе първия сет.

Вторият сет започна с дълъг първи гейм, в който Томова съумя да използва четвъртата си възможност за пробив. Това постави началото на нова серия до 4:0, след което българката даде два гейма на съперничката си, но не допусна пробиви и без проблеми затвори сета и мача.