Гледай
на живо

Виктория Томова с нова победа в Австралия

Българката се наложи за около час срещу Евгения Родина

Виктория Томова с нова победа в Австралия Виктория Томова стигна третия кръг от квалификациите на Откритото първенство на Австралия след убеди... thumbnail text

Виктория Томова стигна третия кръг от квалификациите на Откритото първенство на Австралия след убедителна победа с 6-2, 6-2 срещу рускинята Евгения Родина. Мачът продължи около един час

В третия квалификационен кръг нейна съперничка ще е германката Антония Лотнер или рускинята Ана Блинкова. Мачът помежду им беше прекъснат от дъжда в средата на третия сет.

Заради силния дъжд още не се е изиграл мачът на другата българка Елица Костова, която среща Дениса Алертова.

Томова, която е 140-а в света, започна срещата с пробив. Веднага след това Родина изравни, но последва силна серия на българката и след нови два пробива тя поведе с 5:1 и взе първия сет.

Вторият сет започна с дълъг първи гейм, в който Томова съумя да използва четвъртата си възможност за пробив. Това постави началото на нова серия до 4:0, след което българката даде два гейма на съперничката си, но не допусна пробиви и без проблеми затвори сета и мача.