Владимир Илиев завърши 12-и в Руполдинг

Състезанието беше спечелено от Мартен Фуркад

7 годиниСпортни 13 Боряна Райчева

Българският биатлонист Владимир Илиев завърши 12-и  в преследването на 12,5 километра в Руполдинг (Германия) – кръг от Световната купа по биатлон. Илиев потегли 28-и, но успя да навакса 16 позиции след две грешки в стрелбата и отлично бягане.

Красимир Анев запази позициите си от спринта и завърши на 30-място. Той също имаше две грешки в стрелбата, но беше с около 50 секунди по-бавен от Илиев.

Състезанието беше спечелено от Мартен Фуркад, който направи три пропуска при стрелбата, но не остави шансове на конкурентите си.  На второ място на 18.3 секунди завърши Емил Хегле Свендсен от Норвегия, който свали всичките 20 мишени, а трети с най-добро класиране в кариерата си се нареди Михал Кръчмар от Чехия.

В генералното класиране убедително води Фуркад със 730 точки, следван от германеца Зимон Шемп с 449 точки и от руснака Антон Шипулин с 440 точки. Илиев е 24-и със 189 точки, а Анев заема 43-ото място с 98 точки.