Черно море победи Берое с 1:0

„Моряците“ стигнаха до успеха над Берое с човек по-малко

Черно море записа първата си победа за пролетния дял на Първа лига. В мач от 22 кръг „моряците“ се наложиха с 1:0 над Берое, след като през второто полувреме играха с човек по-малко. Така Георги Иванов, който беше наказан, спази традицията си да не губи срещите, в които не може да води отбора си заради дисциплинарна санкция. Голът Отбеляза Борислав Балджийски 9 минути преди края на мача.
Черно море събра 35 точки и излезе на четвърто място в класирането. След втората си поредна загуба Берое остава девети с 26 точки. В следващия кръг „моряците“ гостуват на Верея в неделя, а „зелено-белите“ от Стара Загора гостуват на Ботев в понеделник.