Пари Сен Жермен надви Лион с 2:1

"Хлапетата" се държаха достойно на "Парк де Пренс

Пари Сен Жермен победи Лион с 2:1 в дербито на 30-ия кръг във френската Лига 1. "Хлапетата" поведоха още в 6-ата минута. След центриране от корнер Рафаел отклони топката с глава и непокритият Алекс Лаказет отново с глава довкара в мрежата за 0:1!В 34-ата минута Пасторе с брилянтен пас изведе Рабио на празна врата и халфът не сбърка за 1:1.В 40-ата минута отново отличният в този мач Пасторе асистира на Дракслер за гола, с който ПСЖ стигна до пълния обрат. Аржентинецът проби отляво и пусна към непокрития германец, който от точката на дузпата, с едно докосване, препарира стража на гостите Антони Лопес за 2:1.