Слаба игра на „червените“ в мач от 1/8 финалите за купата

Тежък мач между ЦСКА и Ботев Враца

ЦСКА стигна до пълен обрат за 14 минути в 1/8 финалите за купата на България. Тимът на Стамен Белчев победи  Ботев Враца на „Българска армия“ с класическото 3:1. Головете за ЦСКА реаизираха Каранга (69), Кирил Десподов (81) и Кубемба (83) , а за гостите Атанас Димитров в 8та минута.

Първата част започна равностойно за двата отбора . Първото попадение отбелязаха гостите от Ботев Враца в 8та минута ,гола реализира Атанас Димитров .ЦСКА не показа достатъчна класа през първата част ,която приляга на тима. Последните мачове от първенството „червените“ не се представята особено убедително с 3 поредни равенства. Явно,както се говори напоследък има  криза в отбора и то е видно от последните представяния на ЦСКА.  Нямаше много положения и динамика през първата част и за двата отбора. Шансоове да реализират имаха Густаво Кулма  и Рубен Пинто. Като единственото по-опасно положение пред вратата на Ботев Враца дойде в 42та минута след корнер изпълнен от Десподов .

Втората част започна по-убедително за ЦСКА като до 60тата минута, „армейците“ направиха няколко по-сериозни атаки. За броени минути Каранга имаше 2 възможности да изравни резултата. В 63тата минута от двобоя обстановката се нажежи след червен картон на Кристиян Григиров и жълт на Даниел Гаджев от Ботев Враца. В 69тата минута след корнер на Лое ,Фернандо Каранга изравни резултата. След гола „червените“ се активизираха .В 81тата минута Кирил Десподов направи обрата в мача за 2:1. А през 83тата минута Фернандо Каранга направи асистенция за Кубемба и той бе точен за 3:1.