Борусия (Дортмунд) и Херта завършиха наравно 1:1

Херта и вестфалци поделиха по точка в Берлин

6 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Борусия (Дортмунд) се подхлъзна в Берлин и завърши 1:1 с Херта в първата среща от 19-ия кръг на германската Бундеслига.
През първата част нито един от двата тима не успя да реализира положенията си и до попадение не се стигна. Веднага след почивката домакините поведоха с попадение на Дейви Зелке (46), който се разписа след асистенция на Валентино Ладзаро. „Старата госпожа” имаше страхотен шанс да удвои преднината си, но пропуск направи Саломон Калу. Последва натиск на гостите и Шинджи Кагава (71) с глава изравни след центриране на Санчо. До края на мача „жълто-черните” бяха по-активни и имаха по-чисти ситуации за гол, но така и не стигнаха до пълен обрат. В последните секунди на срещата гостите претендираха за дузпа, но съдията не посмя да посочи бялата точка.
След шестото си равенство за сезона Борусия (Дортмунд) излиза временно на трета позиция с 30 точки и по-добра голова разлика от големия си регионален съперник Шалке 04, който е с мач по-малко. Херта записа седмо реми от началото на кампанията и остава на 11-а позиция с 25 точки.