Ливърпул победи Саутхемптън с 2:0

Мърсисайдци спечелиха при визитата си на Саутхемптън

6 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Саутхемптън загуби у дома от Ливърпул с 0:2 в среща от 27-ия кръг на английската Висша лига. Най-скъпият защитник в света и бивш играч на домакините Върджил Ван Дайк бе посрещнат с бурни освирквания при всяко докосване на топката.
Мърсисайдци взеха инициативата още от самото начало и бразилският нападател Роберто Фирмино (6) се разписа за 0:1 след извеждащо подаване на Мохамед Салах, който получи топката от Окслейд-Чембърлейн зад защитата на съперника. Две минути по-късно вратарят на „светците” Алекс Маккарти отрази удар на Окслейд-Чембърлейн.
В 18-ата минута домакините можеха да изравнят, след като Ромеу намери Хойберг на далечната греда, но ударът датчанина бе спасен от излезлия напред вратар Кариус. “Светците” станаха по-активни и след половин час игра Кариус изби удар с глава на Уорд-Праус, а секунди преди това германецът спаси и удар на Карийо.
Малко преди почивката Ливърпул удвои аванса си. Мохамед Салах (42) вкара за 0:2 след двойно подаване с Роберто Фирмино, който върна топката с пета към египтянина, който се разписа за 22-и път във Висшата лига от началото на сезона и изостава само на един гол от голмайстора на Тотнъм Хари Кейн.
След почивката темпото на игра спадна и положенията пред двете врати намаляха. Домакините с нищо не застрашиха вратата на Кариус, а мърсисайдци търпелива чакаха своите шансове. Такъв се разкри пред тях в 71-ата минута, когато Мане навлезе в наказателното поле и намери Фирмино, който шутира, а ударът му бе спасен от вратаря Маккарти. При добавката Салах прати топката в мрежата от външната страна на вратата. До края на мача нещата не се промениха и гостите си тръгнаха заслужено с трите точки.
След 15-ата си победа за сезона Ливърпул се върна на третата позиция с 54 точки и се доближи на 2 точки от втория Манчестър Юнайтед. Мърсисайдци имат 2 точки аванс пред четвъртия Тотнъм. Саутхемптън е в зоната на изпадащите, заемайки 18-а позиция с 26 точки. „Светците” са на точка зад намиращите се пред тях Кристъл Палас, Суонзи и Хъдърсфийлд.