Тотнъм победи Кристъл Палас с 1:0

Шпорите надделяха на Кристъл Палас с гол в 88-ата минута на срещата

6 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Тотнъм победи Кристъл Палас с 1:0 в лондонското дерби. Герой за "шпорите" отново бе Хари Кейн, който се разписа в края на мача.
Още от самото начало Тотнъм пое инициативата, като владееше топката в по-голямата част от времето.
В 29-ата минута главният съдия отсъди дузпа за Тотнъм за нарушение срещу Кейн, но секунди, след като посочи бялата точка, промени своето решение, а причината бе засада.
До края на полувремето нямаше много ситуации и пред двете врати и резултатът се запази - 0:0.През второто полувреме по-активният отбор отново бе Тотнъм. Това си каза думата, но чак в края на срещата, когато Кейн вкара единственото попадение. Той отбеляза с глава, след като засече центриране от ъглов удар на Кристиан Ериксен.
След победата Тотнъм заема второ място във временното класиране с 55 пункта, а Кристъл Палас е 17-и с 27 точки.