ПСЖ победи Олимпик (Марсилия)  с 3:0

Парижани елиминираха Олимпик (Марсилия) от Купата на Франция

ПСЖ записа класическа победа с 3:0 над Олимпик (Марсилия) в мач от четвъртфиналите на Купата на Франция. Парижани, за които не игра голямата звезда Неймар, на когото предстои операция, се класираха напред след два гола на Анхел ди Мария и един на Единсон Кавани.
Домакините доминираха в началните минути, но пропуснаха няколко опасности пред вратата на марсилци. Секунди преди почивката ПСЖ все пак успя да поведе. Ди Мария получи хубав пас от Дракслер и реализира за 1:0.
Още в началото на втората част отново аржентинецът бе точен - 2:0. Kрайното 3:0 Кавани оформи в 82-ата минута.