ЦСКА победи Дунав с 2:0

Каранга откри след щастлив рикошет преди почивката, ганаецът удвои в 92-ата минута

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

ЦСКА се наложи с 2:0 при визитата си на Дунав в Русе в мач от 23-ия кръг на Първа лига. Двата тима изиграха нервен мач, за което допринесе и лошия терен в крайречния град. Домакините стартираха по-добре и в началото създадоха три голови ситуации, при едно, от които Ндиайе нацели греда.При първото си опасно положение ЦСКА откри резултата. Фернандо Каранга се разписа в 34-ата минута. Малинов стреля, а топката рикошира в голмайстора и влетя в мрежата - 0:1.В 36-ата минута бе най-спорното положение. Божидар Чорбаджийски на два пъти удари Васил Шопов в собственото си наказателно поле без топка, но съдията не посмя да изгони капитана на "армейците". Все пак остана впечатление, че Чорбаджийски е бил провокиран от своя опонент. Последваха неприятни сцени и спречкване между играчите, но все пак страстите бяха бързо охладени с жълти картони.След почивката двубоят продължи да бъде изнервен, а в самия край резервата Джеси вкара втори гол за столичани при добавка след неуспешен опит на Каранга да прехвърли вратаря на "драконите". Така ЦСКА продължава да бъде на три точки от лидера Лудогорец.