Берое се върна на победния път

Старозагорци се наложиха с 2:0 като гости на "смърфовете"

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Берое се наложи с 2:0 като гост на Локомотив (Пловдив) в среща от 25-ия кръг на Първа лига и сложи край на серията си от два поредни мача без успех (1 равенство и 1 загуба).
През първата част играта се водеше предимно в центъра на терена и головите положение почти липсваха.
Най-интересното такова дойде в 34-ата минута, когато халфът на Берое Бригидо шутира от 18 метра, но Пиргов със страхотен рефлекс изби топката в напречната греда.
През второто полувреме двата тима започнаха да действа по-смело в предни позиции и логично създадоха по-любопитни ситуации за попадение.
В 65-ата минута се стигна до сблъсъци между играчи на двата тима край тъчлинията, след които резервата на домакините Симеон Райков получи директен червен картон.
Само две минути по-късно гостите излязоха напред в резултата, след като Мартин Камбуров засече с глава центриране на Еуженио и прати топката във вратата на бившия си отбор. Таранът отказа да отпразнува попадението си, демонстрирайки уважение към "смърфовете". Голът пък беше третият за ветерана срещу пловдивчани и първи срещу тях насред "Лаута".
В 76-ата минута Берое увеличи преднината си. Борислав Цонев пусна много хубав извеждащ пас към Педро Еуженио, който се справи с отбраната на домакините и прокара топката в долния десен ъгъл на вратата на Пиргов.
До края на срещата не паднаха повече попадения.
Берое вече има 44 точки на 4-ото място, докато Локомотив (Пловдив) е 7-и с 28.