Лацио и Болоня завършиха наравно 1:1

"Орлите" се издъниха срещу Болоня на "Олимпико"

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Лацио се издъни у дома и завърши 1:1 с Болоня в мача си от 29-ия кръг на италианската Серия „А”.
Гостите започнаха вихрено и поведоха още в 3-ата минута, когато Блерим Джемайли изпълни пряк свободен удар, Стракоша спаси, но нямаше какво да направи при добавката на Симоне Верди.
„Орлите” реагираха и натиснаха, за да стигнат до изравняване в 16-ата минута, когато бразилецът Лукас Лейва реализира гол за 1:1.
Футболистите на Симоне Индзаги продължиха да доминират до края на срещата, но така и не съумяха да реализират някое от създадените положения за гол.
След равенството Лацио остава извън първата четворка, заемайки пета позиция с 54 точки и една по-малко от Интер. Болоня се изкачи на 11-о място с 34 точки.