Ювентус спечели Купата на Италия

"Бианконерите" разбиха Милан с 4:0

Ювентус разби Милан с 4:0 на „Олимпико” в Рим и спечели за 13-и път трофея в турнира за Купата на Италия. „Бианконерите” са на път да постигнат и дубъл, след като имат нужда само от точка за триумф със седма поредна шампионска титла.
Първата част бе нервна и завърши без попадения. Сами Кедира и Пауло Дибала изпуснаха изгодни положения в началото пред вратата на Джанлуиджи Донарума.
„Росонерите” отвърнаха с шут на Сусо, но Джанлуиджи Буфон спаси. В 37-ата минута Марио Манджукич отправи удар с глава и Донарума хвана топката пред голлинията.
След почивката всичко за Милан приключи в рамките на само седем минути. Мехди Бенатия (57) с глава даде аванс на „бианконерите” след центриране от ъглов удар. "Росонерите" искаха нарушение срещу Давиде Калабрия в малкото наказателно поле, но не го получиха. Дъглас Коста (61) с мощен удар прати топката през ръцете на Донарума в неговата врата за 3:0, а малко след това вратарят на Милан изпусна нелепо топката и Бенатия (64) направи разликата класическа. В 76-ата минута резервата Никола Калинич си вкара автогол с глава и оформи крайния резултат. До края двата тима прости доиграваха мача.
Ювентус спечели трофея и е на път да запише дубъл в четвърта поредна година, ако триумфира и с шампионската титла. Масимилиано Алегри пък може да стане първият треньор в Европа с дубъл в четири последователни години.