Ювентус победи Лацио с 2:0

Миралем Пянич и Марио Манджукич герои за "бианконерите" срещу "орлите"

Ювентус срази Лацио с 2:0 в интригуващ сблъсък от втория кръг на Серия „А“, а голямата звезда на домакините Кристиано Роналдо продължава да чака дебютния си гол в италианския елит. Португалецът имаше страхотни възможности на два пъти да се разпише, но бе отчаят от вратаря на гостите Томас Стракоша. Миралем Пянич (30) и Марио Манджукич (75) пък вкараха попаденията.
Федерико Бернардески и Марио Манджукич помагаха на Роналдо в атаката на „бианконерите“, а тази на „орлите“ водеше Чиро Имобиле, подпомаган активно от Луис Алберто.
Гостите можеха да поведат в 11-ата минута, но Войчех Шчесни спаси удар на Сенад Лулич. След това в 18-ата минута „старата госпожа“ бе близо до гола, след като първо Сами Кедира прати топката в лявата греда, а след това вратарят Стракоша спаси шут на Бернардески.
След половин час игра Миралем Пянич (30) даде аванс на „бианконерите“ с шут от движение от дъгата пред наказателното поле. До края на първата част и двата тима нямаха сериозни шансове за гол.
През втората част в 63-ата минута пред Кристиано Роналдо се откри възможност, но португалецът отправи неточен удар с глава. В 70-ата минута пък вратарят Стракоша направи страхотно спасяване след прекрасен удар на Роналдо от границата на наказателното поле. Пет минути по-късно вратарят на „орлите“ отново отчая португалеца, който имаше чудесен шанс за първи гол в Серия „А“, но при добавката Марио Манджукич (75) се разписа за 2:0, което се оказа и крайният резултат, тъй като до последния съдийски сигнал съперниците не успяха да си реализират други попадения. В добавеното време удар на Блес Матуиди от близка дистанция бе блокиран от защитник на гостите.
Така Ювентус записа втора поредна победа след трудната такава над Киево (3:2) във Верона на старта и има вече 6 точки. Лацио остава без спечелена точка, след като в първия кръг отстъпи срещу Наполи (1:2) в Рим.