Ривър Плейт победи Бока Хуниорс с 2:0

Бока Хуниорс отстъпи на "милионерите" на свой терен

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Ривър Плейт триумфира в Суперкласико, побеждавайки като гост с 2:0 Бока Хуниорс на "Бомбонера". Головете за победителите бяха дело на Пити Мартинес и Игнасио Скоко.
След успеха "милионерите" се изравниха с Бока във временното класиране. Двата гранда делят четвъртата позиция с по 10 точки. Лидер е Атлетико (Тукуман) с 14.
Резултатът на "Бомбонера" беше открит в 15-ата минута, когато новоизпеченият национал на Аржентина Мартинес шокира Роси с воле от 15-ина метра - 0:1. Домакините натиснаха, но Бенедето, Павон и Тевес не успяха да преодолеят Армани. В началото на втората част от Бока на три пъти поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена.
В 69-ата минута ветеранът Игнасио Скоко реши спора. Влезлият пет минути по-рано нападател изстреля истински снаряд под агитката на "синьо-жълтите", който се удари първо в горната, а след това и в страничната и влезе във вратата за крайното 0:2.