Ювентус победи Наполи с 3:1

Роналдо се развихри

Ювентус победи Наполи с 3:1 в дербито на седмия кръг на италианската Серия "А" и поведе с 6 точки пред съперника си за върха.
Гостите от Неапол поведоха още в десетата минута след комбинация между Кейехон и Мертенс, оставила белгиеца на метри от празната врата за 1:0.
Ювентус отговори четвърт час по-късно благодарение на дуото Роналдо - Манджукич, като португалецът проби по левия фланг и сложи топката на главата на хърватина за 1:1. Двамата отново се развихриха в 49-ата минута, като този път Роналдо удари гредата със силен удар от дистанция, а Манджукич довкара топката в мрежата.
Гостите тотално се обезвериха в 58-ата минута, в която останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Марио Руй.
До края на двубоя Ювентус направи победата си още по-изразителна, а Кристиано Роналдо се отчете с втора асистенция за попадението на Бонучи в 76-ата минута, когато стреля с глава, а защитникът добави топката в мрежата отблизо.
Португалецът можеше да се разпише в 83-ата минута, но не се възползва от пас на Манджукич и приключи дербито без гол.