Лил победи Сент Етиен с 3:1

"Кучетата" сразиха у дома Сент Етиен

Лил срази гостуващия Сент Етиен с 3:1 в мач от 9-ия кръг на френската Лига 1 и дръпна с 4 точки на втората позиция във временното класиране.
Бамба, който вкара два пъти и във вратата на Олимпик (Марсилия) миналата седмица, откри резултата в 17-ата минута, а в 46-ата отново даде преднина за 2:1 и вече има седем попадения този сезон. Между тези голове в 26-ата минута съдията отсъди дузпа, след като Фоде Бало Туре събори нахлулия на скорост Уаби Хазри, а от бялата точка Реми Кабея вкара единственото попадение за гостите.
Никола Пепе оформи крайния резултат в 84-ата минута след асистенция на Бамба. Двамата си размениха ролите, след като Пепе бе подал за второто попадение на Бамба.
След успеха си Лил е втори с 19 точки и 4 пред Монпелие, който е с мач по-малко. Сент Етиен остава засега четвърти също с 15 точки преди останалите срещи от кръга.