Интер победи Лацио с 3:0

"Нерадзурите" спряха победна серия на Лацио с класика

Интер спечели категорично с 3:0 при визитата си на Лацио в среща от десетия кръг на италианската Серия „А“ и спря серията от три победи на „орлите“ във всички турнири. Головете за успеха на „нерадзурите“ реализираха Мауро Икарди (28, 70) и Марсело Брозович (41).
Срещата на „Олимпико“ бе под въпрос заради лошото време, а минути преди първия съдийски сигнал заваля отново силен дъжд.
Интер започна по-добре и в 9-ата минута Иван Перишич центрира опасно, но малко не стигна на Мауро Икарди да засече топката във вратата. Домакините отвърнаха с удар на Имобиле, блокиран обаче от Жоао Миранда.
По-активната игра на „нерадзурите“ даде резултат и те поведоха в 28-ата минута, когато Матиас Весино намери непокрития Икарди и капитанът от движение вкара първия гол в мача. В 36-ата минута пък удар на Весино бе отразен от вратаря Стракоша, който обаче нямаше какво да направи пет минути по-късно, когато Марсело Брозович удвои аванса на гостите.
Малко след почивката в 48-ата минута словенският страж Самир Ханданович се намеси шут на Каталди от фаул. Последваха пропуски на Весино и Политано от гостите, за да се стигне до 70-ата минута, в която Икарди бе изведен от Борха Валеро и вкара второто си попадение, оформяйки и крайния резултат.  До края мача Интер продължи да контролира събитията на терена и не допусна изненади.
След успеха си грандът от Милано събра 22 точки и измести Наполи от втората позиция заради по-добрата си голова разлика. Лацио остава четвърти с 18 точки.