Лудогорец победи Берое с 1:0

Джоди Лукоки вкара с глава в последните минути

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Лудогорец победи Берое с 1:0 в среща от 15-ия кръг на Първа лига.Двубоят започна без реални заплахи към двамата вратари, а Клаудиу Кешерю отправи първия точен удар в мача едва в 43-ата минута.
През втората част домакините се активизираха и в игра се появи Якуб Швиерчок, докато Берое се подсили с Мартин Камбуров. Атаките на Лудогорец бяха повече и по-опасни, но така и не намираха вратата на гостите. Марселиньо, Лукоки и Швиерчок се разминаха с попадение, за да дойде 81-ата минута, в която Лукоки откри резултата с глава след центриране на Натанаел. Берое опита няколко атаки в опит да изравни, но без точен удар в рамката на Ренан.
С трите точки тази вечер Лудогорец дръпна с три пред втория ЦСКА и четири пред Левски, докато Берое остава в топ 4 на точка пред петия Ботев.