Ювентус победи Фиорентина с 3:0

Торинци отнесоха Фиорентина като гост с 3:0

5 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Ювентус и звездата му Кристиано Роналдо буквално нямат спирачки. Днес възпитаниците на Масимилиано Алегри надиграха с 3:0 като гост Фиорентина.  За успеха, който беше 13-и от 14 срещи в Серия "А", се разписаха Бентанкур (31), Джорджо Киелини (69), както и Роналдо (79 - дузпа), който вече е водещ голмайстор в първенството с 10 попадения.
Началото на срещата бе доста равностойно, като в първите минути чисти положения липсваха. Първото такова дойде в 25-ата минута, когато Ювентус поиска дузпа, а след преглеждане на ВАР системата такава не бе отсъдена.
Само няколко минути по-късно торинци откриха резултата във Флоренция, като голмайстор бе Родриго Бентанкур след чудесен пас - 0:1.
След гола други чисти положения през първата част нямаше.
Второто полувреме започна в същото темпо, като Юве видимо бе намалил оборотите, а "виола" търсеше изравняване. То обаче така и не стана факт, а напротив - "старата госпожа" наказа за втори път своите домакини. В 69-ата минута Джорджо Киелини отбеляза след разбъркване в наказателното поле на противника, правейки преднината на своя тим 2:0.
10 минути по-късно Юве отново поиска дузпа в мача, като този път такава бе отсъдена, тъй като Едмилсон Фернандес игра с ръка в наказателното поле на своя тим. Зад топката застана Кристиано Роналдо и отбеляза хладнокръвно, правейки резултата класически.
До края на срещата Юве имаше още няколко възможности, с които да направи резултата дори още по-убедителен, но това така и не случи.
Така "старата госпожа" продължава без загуба и вече е с актив от 40 точки на върха в Серия "А", като вторият Наполи е с цели 11 пункта по-малко, но има и среща пасив. Фиорентина от своя страна остава 10-и с 18 точки.