Ювентус победи Интер с 1:0

"Бианконерите" подчиниха и Интер

Нищо ново не се случи в Италия, след като Ювентус взе поредното дерби в Серия "А", като този път "бианконерите" подчиниха един от кандидатите за титлата Интер с 1:0. По този начин "старата госпожа" (43 точки) дръпна на 9 пункта пред втория Наполи и цели 14 пред днешния си съперник. Единственият гол в мача бе дело на Марио Манджукич в 66-ата минута.
Срещата започна доста равностойно, като двата отбора си размениха само по едно чисто положение през първите 30 минути.
В 10-ата Пауло Дибала отправи много опасен изстрел, но Самир Ханданович го спря със сетни усилия.
Отговорът на Интер дойде в 29-ата минута, като Галярдини направи пропуска на двубоя. Нападателят стреля покрай вратаря, но нацели дясната греда.
В края на първата част Киелини отправи невероятен изстрел, но след него последва още по-невероятно спасяване от Ханданович.
Първото положение за втората част бе пред вратата на Ювентус, като Политано овладя страхотен пас, но изстрелът му бе блокиран.
Постепенно "бианконерите" започнаха да налагат своето темпо и така се стигна до 66-ата минута. Марио Манджукич получи страхотен пас отляво и с глава заби топката в мрежата на "нерадзурите", правейки резултата 1:0.
След попадението "старата госпожа" и за миг не даде на своите гости шанс да си помислят за нещо повече от загуба, като владееше инициативата и успя да запази крехката си преднина.
В следващия кръг Интер е домакин на Удинезе, а Ювентус гостува на Торино в местното дерби.