Черно море победи Локомотив (Пловдив) с 2:0

Георги Илиев и Дани Кики вкараха варненци в първата шетица

Черно море победи Локомотив (Пловдив) с 2:0 в първи двубой от 19 кръг на родното първенство. На "Тича" Георги Илиев и Дани Кики донесоха успеха на "моряците" на Илиан Илиев, които се изкачиха на пето място във временното класиране на Първа лига с 30 точки. "Смърфовете" на Бруно Акрапович пък продължават серията си без успех. Това бе шести двубой, в който Локомотив не успява да си тръгне с 3 точки. Пловдивчани са на 9-ата позиция с 22 точки.
Срещата започна с дузпа в полза на домакините още в 6-ата минута. Ожболт фаулира Жорже Алвеш в наказателното си поле, а Георги Илиев бе безпогрешен и изведе Черно море напред в резултата.
Ожболт опита да се реабилитира в 15-ата минута, когато бе изведен добре от Аралица, но ударът му мина покрай вратата.
В края на първата част Черно море предреши изхода на двубоя. Дани Кики получи пас от Радослав Василев, преодоля Везалов и прати топката в мрежата с удар по земя.
Домакините бяха по-активни и през втората част, като Луков на два пъти спаси сигурни попадения във вратата си. Георги Илиев и Кононго също имаха възможност да направят резултата класически. Ударите им обаче не бяха точни, а резултатът остана непроменен до края.