Рома победи Дженоа с 3:2

"Вълците" измъкнаха трите точки от Дженоа

Рома спечели с 3:2 домакинството си на Дженоа от 16-ия кръг на Серия "А". "Вълците" на два пъти изоставаха в резултата, но в крайна сметка стигнаха до трите точки. Така Рома сложи край на лошата си серия след като преди срещата тази вечер имаше 3 загуби и 2 равенства в последните си 5 мача във всички турнири.
Дженоа шокира "Олимпико" в 17-ата минута, когато точен за 0:1 беше щищоф Пьонтек. В 31-ата Федерико Фасио изравни, но само 120 секунди след това  Оскар Хилемарк наказа "вълците" - 1:2.
Синът на холандската легенда Патрик Клуйверт - Джъстин, отбеляза за 2:2 в 45-ата минута с първото си попадение в Серия "А". Победата на Рома донесе Браян Кристанте, който вкара за 3:2 в 59-ата минута.