Ювентус победи Сампдория с 2:1

Роналдо изпрати 2018-а с два гола и рекорд в скандален мач

5 годиниФутбол 21 Телевизия Евроком

Ювентус победи Сампдория с 2:1 в среща от 19-ия кръг на италианската Серия "А".
Резултатът откри звездата на торинския гранд Кристиано Роналдо, който получи топката от Пауло Дибала на ръба на наказателното поле, финтира защитник и я прати в далечния ъгъл за 1:0 още във втората минута.
Сампдория стигна до равенството с гол от дузпа на Фабио Куалиарела в 33-ата минута, отсъдена за игра с ръка след ВАР.
Отново видео технологията се намеси и пак за игра с ръка, но в полза на Ювентус и реферът отсъди дузпа, превърната в гол от Роналдо в 65-ата минута. Това бе 14-и гол на Роналдо в първенството, с което той счупи рекорда на сънародника си и също бивш играч на Юве - Руи Барош за най-резултатен португалец в Италия в рамките на един сезон (12 гола), като пред Кристиано има още половин шампионат.В продължението на срещата Сампдория стигна до равенството след удар от дистанция на Сапонара, но две минути по-късно реферът използва ВАР, за да види засада при подаването и отмени гола, оставяйки трите точки на домакините.
Ювентус остава начело без загуба с 12 точки аванс пред втория Наполи, но "сините" по-късно днес приемат Болоня и може да съкратят изоставането си до девет точки.