Манчестър Юнайтед победи Тотнъм с 1:0

"Червените дяволи" излъгаха "шпорите" на "Уембли"

Тотнъм загуби у дома от Манчестър Юнайтед с 0:1 в дербито от 22-ия кръг на английската Висша лига. Маркъс Рашфорд (44) вкара победния гол за "червените дяволи", които записаха рекордна шеста поредна победа под ръководството на Оле Гунар Солскяер във всички турнири и благодарение на геройските изяви на вратаря Давди Де Хеа, направил 11 спасявания само през втората част. Солскяер подобри рекорда на легендата Мат Бъзби, спечелил първите си пет мача начело на тима. Димитър Бербатов изгледа сблъсъка на "Уембли" два от бившите си тимове, а на трибуните бе и сър Алекс Фъргюсън.
Домакините започнаха по-активно, но Джеси Лингард и Маркъс рашфорд от гостите отправиха първите удари без успех. Последва и пропуск на Антони Марсиал след нова чудесна намеса на Лорис. На свой ред „шпорите“ натиснаха и в 31-ата минута Хари Кейн вкара топката в мрежата, но голът бе отменен заради засада.
Минута преди края на първата част Маркъс Рашфорд откри резултата в полза на "червените дяволи" след феноменален извеждащ пас на Пол Погба. Нападателят се разписва в три поредни шампионатни мача за първи път в кариерата си, а Погба има 4 гола и 4 асистенции, откакто Оле Гунар Солскяер пое тима.
След почивката домакините се втурнаха в атака да търсят изравняването, но Де Хеа ги отчая с намесите си. Испанският страж спаси удари последователно на Сон, Кейн и Деле Али, който в 66-ата минута излезе сам срещу Де Хеа и не успя да го преодолее. Пол Погба отправи пък силни удари към Лорис, който също показа класа със своите спасявания.
До края на мача Де Хеа се превърна в главно действащо лице, спасявайки всички удари към вратата си. Тоби Алдервейрелд, Деле Али и отново Кейн в 86-ата минута бяха разочаровани от испанския национал, както и появилият се като резерва Фернандо Йоренте.